03.01.2018r

Zmiany organizacyjne w Agrii Polska

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 03.01.2018 r. Rafał Prendke, dotychczas piastujący stanowisko Dyrektora Zarządzającego Agrii Polska, awansował na stanowisko Dyrektora Generalnego Grupy Origin na Europę Kontynentalną (CEO Continental Europe). Jednocześnie stanowisko Dyrektora Zarządzającego Agrii Polska objął Leszek Skrzypczyk. Nominacja wiąże się z wejściem do Zarządu firmy.

Rafał Prendke, pochodzący z Poznania, ma szerokie, ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu i przewodzeniu zespołom, zdobyte w międzynarodowym i wielobranżowym środowisku. Rafał dołączył do Origin w 2015 roku jako CEO Dalgety Polska. Był siłą napędową tworzenia wiodącej firmy dystrybucyjnej obsługującej rolnictwo pod marką Agrii. Rafał przejmie odpowiedzialność za wyniki firm w Europie Kontynentalnej. Wydzielenie Dywizji Europy Kontynentalnej pozwoli optymalnie wykorzystać zarówno mocne strony organizacyjne Origin jak i poszczególnych krajów, tak by generować ich rozwój i wzrost. Dział Europa Kontynentalna obejmował będzie działalność Grupy Origin w Polsce, Rumunii i na Ukrainie, które aktualnie osiągają przychody w wysokości ok. 0,6 mld EUR i zatrudniają około 1100 pracowników.

Leszek Skrzypczyk pochodzi z okolic Byczyny na Opolszczyźnie. Ma 15-letnie doświadczenie pracy w branży dystrybucyjnej, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery. Swoją pracę rozpoczął jako Doradca Terenowy w Dalgety, a następnie Dyrektor Działu Agrochemicznego. Od 2015 roku sprawował funkcję Dyrektora Działu Produktowego w Agrii, gdzie odpowiadał za budowanie i koordynowanie strategii produktowej i produkcyjnej. Leszek, stając na czele zespołu zarządzającego Agrii Polska, przejmuje od dzisiaj odpowiedzialność za bieżące funkcjonowanie firmy, w tym za jej wyniki finansowe, inwestycje, sprawy personalne i bezpieczeństwo pracy. Będzie miał też znaczący udział w kształtowaniu jej strategii i kreowaniu dalszego rozwoju.

Poprzedni artykuł
Podwójny sukces na Narodowym
route_baner
Następny artykuł
Przez Innowacyjność do Sukcesu – edycja 2018