11.03.2020r

Ruszył projekt edukacyjny dla szkół !

Na początku marca odbyły się pierwsze spotkania z młodzieżą, w ramach projektu edukacyjnego „AGRO- MASZ i AGRII dla szkół rolniczych”. Obecnych było 116 uczniów którzy otrzymali teoretyczną i praktyczną dawkę wiedzy w zakresie nowoczesnych technologii w sektorze rolniczym.   

Inicjatywa spotkań i edukacji rolniczej przyszłych agronomów, pojawiła się naturalnie i jest efektem synergii działań firm. AGRII POLSKA, która należy do grona liderów w branży produkcji i dystrybucji nawozów, materiału siewnego i środków ochrony roślin oraz AGRO MASZ, będąca producentem wysokiej jakości maszyn rolniczych, postanowiły podzielić się swoim know-how z młodymi adeptami szkół rolniczych.

Cykl spotkań, zainicjowano z początkiem marca, kiedy to odbyły się 2 spotkania z pięcioma szkołami rolniczymi, w których w sumie uczestniczyło 116 uczniów. Głównym celem projektu jest przekazanie wiedzy oraz praktyczne zaprezentowanie nowoczesnych technologii upraw oraz maszyn rolniczych. Młodzież na żywym organizmie, a więc na poletku AGRII DEMO, mogła porównać i zaobserwować różnicę między uprawą orkowo-tradycyjną, uproszczoną a pasową. Uczniowie byli czynnie zaangażowani w prace na polu, wykazując duże zainteresowanie obserwacją morfologii i kondycji roślin. Dodatkowo, młodzi adepci szkół rolniczych mieli możliwość zwiedzić nowoczesny zakład produkcyjny i przyjrzeć się z bliska budowie maszyn rolniczych.

Obok części praktycznej, odbył się warsztat teoretyczny, który z ramienia firmy Agrii poprowadził dr inż. Marek Reich, a ze strony AGRO MASZ Pan Piotr Szlakiewicz. W formie wykładu z prezentacja omówiono najważniejsze elementy związane z uprawą rolną.

Zaprezentowana w sposób interesujący i przystępny wiedza, sprawiła że młodzież pełna entuzjazmu wróciła do swoich szkół. Bardzo się cieszymy że poprzez projekt edukacyjny możemy wzmacniać zainteresowanie i wiedzę rolniczą wśród młodych ludzi. Kolejne spotkania planowane są w najbliższych miesiącach.

Poprzedni artykuł
Przybij piątkę z Agrii i odwiedź słoneczne Mauritius!
route_baner
Następny artykuł
COVID-19 Koronawirus - Informacje dla Klientów