29.05.2020r

RHIZA dla każdego? Weź udział w webinarium i dowiedz się więcej! 

Czym tak naprawdę jest system RHIZA i dlaczego jest to fantastyczne wsparcie dla niemal każdego rolnika i sadownika? O RHIZIE powiedziano już wiele, ale każde gospodarstwo jest inne i do każdego należy podejść indywidualnie. Trwa cykl webinariów AGRII DEMO online, podczas których nasz ekspert Leszek Dryjański zdradza nam tajniki RHIZY i jej zastosowania. Poprosiliśmy go o odpowiedź na pytania, które pojawiały się najczęściej na webinariach, w kontekście użytkowania RHIZY.   


– Wiele osób zadaje sobie pytania, czy są ograniczenia co do ilości hektarów w systemie Rhiza i do kogo jest ona skierowana?

Leszek Dryjański: Oczywiście nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o ilość hektarów, ale przy większej liczbie pól (lub ich większym oddaleniu od siebie) warto wydzielić obszary robocze. Celem tego działania jest większa dokładność prognozy pogody, ponieważ ta jest wykorzystywana także w szacowaniu ryzyka wystąpienia chorób i szkodników. Mniej dokładne dane meteo (powstałe na skutek wybrania zbyt dużego obszaru) będą skutkować słabszymi prognozami. Zalecamy zawsze grupowanie pól w kompleksy uprawowe, ułatwia to pracę oraz poprawia dokładność systemu.

Druga część pytania wydaje się jest  prosta – Rhiza jest oczywiście dla każdego! Dla każdej osoby mającego kontakt z rolnictwem. Zawiera też  ukryty „skarb” – system nagradza wiedzę – im więcej wiemy o danym polu, tym więcej możemy odczytać ze źródła informacji jakim jest Rhiza. Na webinariach staramy się pokazać różne przykłady zastosowania platformy – ale co sezon użytkownicy „zaskakują” nas ponownie znajdując coraz to nowsze zastosowania. Przykładem mogą być np. pomoce przy znajdowaniu szkód łowieckich, wsparcie późnych poprawek herbicydowych, czy kondycja roślin przed zbiorem.

– Czy zatem faktycznie RHIZA jest dla każdego gospodarstwa?

Leszek Dryjański: Mniejsze gospodarstwo może poprzestać na  modułach podstawowych,  wspierających kontakt z Doradcą, wspólne obserwacje oraz ogólną ocenę stanu roślin (wg. Zdjęć satelitarnych). Farmy posiadające sprzęt z GPSem, mogą zacząć przygodę z rolnictwem precyzyjnym. Odciąży to zarówno operatorów maszyn – pozwalając im dokładniej  i szybciej wykonywać swoją pracę, ale też wspiera Zarządców dużych gospodarstw, bardzo często borykających się z problemem nadzoru zbyt dużej ilości upraw (np. nie są w stanie zobaczyć codziennie wszystkich pól, bo jest ich za dużo lub są zbytnio oddalone). Sprecyzowana podpowiedź,  gdzie należy dziś pojechać na kontrolę polową, czy pomoc w wybraniu najlepszego momentu np. zabiegu ochronnego po zdiagnozowaniu problemu są dla nich bardzo cenną informacją.

 

O RHIZIE można by opowiadać jeszcze długo.. Więcej praktycznych zastosowań poznacie podczas naszych webinariów. To niepowtarzalna okazja aby na żywo zadać pytanie ekspertowi i przekonać się że RHIZA jest właśnie dla Ciebie !

Zarejestruj się na darmowe spotkanie jeszcze dziś!

Harmonogram webinariów

DATA GODZINA

                                                                     TEMAT

02.06.2020 20.00 „Czy należy dodatkowo nawozić wapniem rzepak ozimy? Wapń czy wapno?” ZAREJESTRUJ SIĘ >>
04.06.2020 20.00 “Siew punktowy rzepaku ozimego” ZAREJESTRUJ SIĘ >>
09.06.2020 20.00 “Co się stanie jak nie zastosujemy fungicydów i regulatorów wzrostu w pszenicy?” ZAREJESTRUJ SIĘ >>
10.06.2020 20.00 “MIEDŹ czy MIEĆ” – co z bezpieczeństwem zabiegów miedzią po kwitnieniu w jabłoni” ZAREJESTRUJ SIĘ >>
16.06.2020 20.00 “Odmiany Agrii w najlepszej krasie” ZAREJESTRUJ SIĘ >>

Każdy webinar, to nowe rozdanie nagród – niespodzianek. Zapraszamy do aktywności na naszych spotkaniach!

 

Więcej o systemie RHIZA, dowiesz się tutaj: https://rhiza.pl/

 

 

Poprzedni artykuł
Blisko 250 uczestników na pierwszych dwóch webinariach!
route_baner
Następny artykuł
Zapraszamy do lektury nowego KATALOGU RZEPAK 2020