02.08.2017r

Prosto z budowy: Inwestycja w Aleksandrowie cz. 9

Kończymy budowę najwyższej, produkcyjnej części naszego kompleksu. Wysokość hali w części linii nasiennej sięga 18,75 m powyżej poziomu posadzki , czyli wyżej niż 6. piętro budynku mieszkalnego. Trwają prace związane z montażem elewacji, bram przemysłowych na halę oraz drzwi. Ostatnim elementem obróbek będzie zamknięcie „czapami” z blachy ścian zewnętrznych na linii styku elewacji i dachu.

Wewnątrz hali równolegle pracują ekipy budowlane i technologiczne.

Zmontowaliśmy już ponad 80 ze 100 silosów wchodzących w skład  nowej linii oczyszczania, zaprawiania i pakowania nasion. Każdy z nich będzie mógł pomieścić 30 ton zboża.

Aż 35% elementów nowej linii jest już w docelowych lokalizacjach na trzech głównych poziomach stalowej konstrukcji, która również będzie gotowa lada dzień. Na budowę całej konstrukcji wsporczej linii potrzebne jest aż 80 ton stali. Obecnie rozbudowujemy ją o 2 kolejne, niższe poziomy, gdzie ustawiamy następne urządzenia produkcyjne.

Trzeci front to kanał technologiczny, w którym zestawiamy elementy przenośników kubełkowych i taśmowych. Na tym etapie mamy zamontowane ok. 100 m z docelowych 0,5 km przenośników taśmowych wchodzących w skład linii produkcyjnej. Zestaw przenośników kubełkowych jest już zmontowany w komplecie.

Całość powstającej technologii będzie współpracować z pomieszczeniem sterowni, w którym obecnie wykańczamy posadzkę, sufit i ściany zewnętrzne.  Produkcja będzie w pełni zautomatyzowana i obsługiwana z dwóch stanowisk komputerowych. Pobór prób będzie odbywać się automatycznie (po czyszczeniu i po zaprawianiu), a pełną aspirację zapewnią 2 nowoczesne cyklofiltry.

Hala magazynowa ma ułożoną część nośną dachu, a jej konstrukcja waży prawie 290 ton (czyli porównywalnie do największych samolotów pasażerskich) oraz zamontowane świetliki. Teraz montujemy warstwy izolacji z wełny mineralnej oraz warstwy pokrycia z membrany PVC.

W części biurowo-socjalnej, na parterze ścianki działowe wyznaczają już docelowy układ pomieszczeń. Żelbetowe schody na piętro są gotowe. Teraz zajmiemy się stropem nad pierwszym poziomem.

Gotowy zbiornik na wodę do celów przeciwpożarowych jest już w trakcie napełniania. Napełniliśmy go dotychczas 300 m3 wody, czyli porównywalnie do 3 naczep dużego tira.

Kończymy zasypywanie zbiornika na paliwo do kotłowni, a nad nim (przed budynkiem biurowo-socjalnym) budujemy parking dla samochodów osobowych.

Cdn…

Poprzedni artykuł
Promocja 3 kroki do Omanu
route_baner
Następny artykuł
Raport sadowniczy – rośliny jagodowe - sierpień