05.05.2017r

Prosto z budowy: inwestycja w Aleksandrowie cz. 5

Prosto z budowy: Inwestycja w Aleksandrowie cz. 5

Od wtorkowego wieczoru (25.04) na nasz plac budowy zaczęły przybywać nocne transporty o wielkich gabarytach. To prefabrykowane żelbetowe słupy konstrukcji głównej hali produkcyjnej nowego zakładu, z których największy waży 28 ton i mierzy 24 metry!

Słupy poszły w ruch już nazajutrz, gdy rozpoczęliśmy montaż głównej konstrukcji hali produkcyjnej, która pomieści nową linię nasienną. To dość skomplikowane logistycznie przedsięwzięcie, więc użyjemy specjalistycznego sprzętu o udźwigu aż do 100 ton. Posadowienie najwyższego i najcięższego słupa na najniżej położonej stopie fundamentowej wymagało wezwania dodatkowo sprzętu o udźwigu 160 ton, czyli z powodzeniem udźwignąłby samolot!

Ustawione pierwsze słupy konstrukcyjne hali Agrii działają na wyobraźnię wszystkich obserwujących i pokazuje namiastkę gabarytów nowej fabryki, która w swej najwyższej części ma wysokość porównywalną z wielopiętrowymi budynkami mieszkalnymi.

Montaż konstrukcji hali produkcyjnej to tylko jeden z frontów na terenie naszej budowy. W przeciwległym krańcu placu intensywnie budujemy część biurowo-socjalną, która ma już gotowe całe fundamenty. Obok niej położyliśmy już podbudowę pod zbiornik na wodę do celów przeciwpożarowych. Dla zapewnienia maksimum bezpieczeństwa pomieści on aż 1200 m3 wody. To w przybliżeniu  prawie 1/3 basenu olimpijskiego.

Cdn…

 


 

Poprzedni artykuł
Raport sadowniczy - majówka
route_baner
Następny artykuł
Raport sadowniczy – rośliny jagodowe (początek maja)