27.09.2017r

Prosto z budowy: Inwestycja w Aleksandrowie cz. 10

Jesteśmy w trakcie odbioru Etapu Nr 1 naszej inwestycji. Mamy już pozwolenie na użytkowanie części produkcyjnej, w której intensywnie testujemy naszą nową linię produkcyjną. Część magazynowa jest w trakcie odbioru, natomiast w części socjalno-biurowej trwają roboty wykończeniowe i instalacyjne.

Wspomniane testy nowej linii produkcyjnej dają powody do zadowolenia. Możemy się pochwalić zestrojonym układem czyszczenia wstępnego o wydajności 50 t/h oraz układem zaprawiania i pakowania nasion o wydajności 30 t/h. Nad układem czyszczenia zasadniczego pracuje cały zespół odpowiedzialny za technologię, od konstruktora wieży wsporczej dla wszystkich elementów linii, aż do automatyka przy stanowisku komputerowym.

Hala magazynowa o kubaturze blisko 26 000 m3 (czyli objętości ok. 10 basenów olimpijskich) prezentuje się świetnie. Zestaw  świetlików dachowych na wysokości 9-ciu metrów oświetla światłem naturalnym taflę posadzki przemysłowej o powierzchni prawie 2 800 m2 (czyli prawie pół boiska piłkarskiego). Całość doposażona jest elementami instalacji oświetlenia podstawowego i awaryjnego, instalacji hydrantowej oraz aparatami grzewczo-wentylacyjnymi instalacji c.o.

Budynek socjalno-biurowy posiada już posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Położyliśmy płytki na schodach, kończymy układanie glazury na ścianach. Ściany parteru są już otynkowane i wyszpachlowane, a na parterze trwa montaż wentylacji. Fasada posiada zamontowane okna oraz konstrukcję elewacji szklanej. Montujemy płyty okładzinowe elewacji wentylowanej.

Nasza inwestycja to nie tylko budynki, ale również infrastruktura zewnętrzna, z której zrealizowaliśmy już sporą część kanalizacji deszczowej pracującej na rzecz całego rozbudowanego kompleksu. Trwają prace na sieci wodnej w obrębie podejścia do hali oraz prace ziemne i brukarskie w rejonie parkingu samochodów osobowych przed budynkiem socjalno-biurowym.

W najbliższym czasie zajmiemy się szkleniem fasady oraz zakończeniem montażu płyt włókno-cementowych na zewnątrz, a wewnątrz montażem okładziny z płytek w pomieszczeniach na piętrze oraz wentylacją pomieszczeń piętra. Wkrótce montujemy także szklane witryny wydzielających salę i salki konferencyjne, kompletny podwieszony sufit, wykładzinę dywanową oraz szklane balustrady schodów i otworu w stropie nad parterem.

Prawdziwą wisienką na torcie będzie oznakowanie obiektu gigantycznymi logotypami Agrii. Logotypy na ścianach będą malowane na wysokości 10 do 18 m, więc powierzyliśmy tę pracę … w ręce alpinistów! Agrii w wielkim formacie zobaczymy również na zbiorniku na wodę do celów p.poż. – będzie on oznaczony przez całą swoją wysokość (aż 9,25 m). Szablony przygotowane przed malowaniem mają powierzchnię prawie 120 m2, czyli o 20% więcej niż pole bramkowe na boisku piłkarskim.

Cdn…

Poprzedni artykuł
Doświadczenie, które procentuje
route_baner
Następny artykuł
Super N46 - spróbuj już tej jesieni!