21.08.2020r

Nasiona Dalgety – dlaczego tylko w oryginalnych workach?

Produkty Nasiona Dalgety są gwarantem jakości i tożsamości odmianowej. O tym, dlaczego warto stosować nasz materiał siewny jedynie z oryginalnych opakowań, opowiada Agata Łosiakowska-Smolińska, Kierownik Kontroli Jakości w Agrii Polska.     

Dlaczego tak ważne jest by kupować materiał siewny Nasiona Dalgety wyłącznie w oryginalnych workach?

Agata Łosiakowska-Smolińska: Oryginalnie zamknięte opakowanie wraz z etykietą w kolorze niebieskim lub czerwonym jest gwarancją tego, że mamy do czynienia z kwalifikowanym materiałem siewnym. Dzięki temu mamy pewność, że nasiona te charakteryzują się wysoką siłą kiełkowania, czystością gatunkową oraz odmianową. W przypadku kwalifikowanego materiału siewnego linii NASIONA DALGETY jakość kontrolowana jest na każdym etapie produkcji.  

Co wyróżnia Nasiona Dalgety spośród innych dostępnych nasion na rynku?

Agata Łosiakowska-Smolińska: Nasiona Dalgety to odmiany z najlepszych programów hodowlanych, dostosowane do różnych warunków glebowych czy klimatycznych. Czyszczone z największą precyzją oraz zaprawiane w standardzie ESTA.  Nasiona Dalgety wzbogacone są polimerem, dzięki któremu substancja aktywna jest rozprowadzona dokładniej, a ziarniaki osuszone, zabezpieczone i dobrze wybarwione. Zaprawione nasiona mają intensywny czerwony kolor, co wpływa oczywiście na efekt wizualny.  Materiał siewny linii Nasiona Dalgety to marka rozpoznawalna i kojarzona przede wszystkim z wysoką jakością.

Jakie są zalety stosowania kwalifikowanego materiału siewnego?

Agata Łosiakowska-Smolińska: Bez specjalistycznego sprzętu do czyszczenia oraz zaprawiania nasion nie jest możliwe wyprodukowanie materiału siewnego o wysokich parametrach jakościowych. Należy pamiętać również, że korzystając z materiału siewnego własnej produkcji, trzeba wysiać go dużo więcej. Największą zaletą stosowania kwalifikowanego materiału siewnego jest sprawdzona jakość, możliwość precyzyjnego siewu, lepsza zdrowotność, pewność prawidłowych wschodów oraz optymalnej obsady roślin. Kwalifikowany materiał siewny pozwala na uzyskanie wyższych plonów, a tym samym większych dochodów gospodarstwa. Jest to najlepszy sposób na bezproblemową produkcję roślinną.

Zapraszamy do zakupu naszych Nasion Dalgety w oryginalnych opakowaniach.

Poprzedni artykuł
Finał AGRII DEMO, czyli wspólne żniwa Agrii Polska & Agro-Masz
route_baner