09.06.2020r

Bezpłatny webinar dla sadowników już jutro !

10 czerwca o godzinie 20.00 odbędzie się webinar w ramach AGRII DEMO online, poświęcony roślinom sadowniczym. W roli głównej MIEDŹ. Zastanowimy się nad bezpieczeństwem zabiegów miedzią po kwitnieniu w jabłoni. Zapraszamy do udziału!  

Każdy z nas pragnie mieć piękne i zdrowe plony w swoim sadzie. Podczas spotkania, postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak to zrobić. Coraz więcej problemów w sadach powodują bakterie. Jedną z najskuteczniejszych metod ich ograniczenia są preparaty miedziowe. Niestety te, oparte o wodorotlenek i tlenochlorek powodują bardzo często uszkodzenia liści i zawiązków. Podczas jutrzejszego webinaru sprawdzimy, jak to wygląda w praktyce i które preparaty można stosować bezpiecznie po kwitnieniu.

Gościem specjalnym będzie Pan Robert Sas –  doradca sadowniczy, założyciel IPSAD – Instytutu Praktycznego Sadownictwa.  Ta jednostka doradcza świadczy usługi w branży sadowniczej, w zakresie m.in. agrotechniki, badań laboratoryjnych, doświadczalnictwa polowego, szkoleń branżowych i systemów certyfikacji jakości. Wśród naszych ekspertów znani już wszystkim nasi doradcy sadowniczy z cyklu „Okiem doradcy”, Hubert Konarski oraz Michał Malicki. Opowiedzą m.in. Jakie są na rynku formy nawozów dolistnych opartych o miedź oraz które z nich powodują fitotoksyczność. Odpowiedzą również na pytanie, jak nawozy oparte o miedź pozwalają zwiększyć zdrowotność drzew i tym samym ograniczyć podatność na choroby?

Porozmawiamy również  o różnicach w uszkodzeniach liści i zawiązków owoców, przy zastosowanych różnych nawozach. Tradycyjnie „na żywo” odbędzie się seria pytań i odpowiedzi na chacie. Zachęcamy do aktywności, ponieważ mamy dla Was atrakcyjne nagrody!  Bądźcie z nami. Aby otrzymać link do webinarium, zarejestruj się tutaj: https://app.evenea.pl/event/agriidemomiedz/

Poprzedni artykuł
Zapraszamy do lektury nowego KATALOGU RZEPAK 2020
route_baner
Następny artykuł
Nasiona rzepaku dla uczestników Agrii Demo online!