fbpx

Agri Intelligence

Czym jest Agri Intelligence?

Agri Intelligence

Misją Działu Badań i Rozwoju Agrii Polska jest przybliżanie nowego podejścia do rolnictwa dziś i w przyszłości. Opracowujemy i dzielimy się innowacjami oraz technologiami, które poprawiają wydajność systemów produkcji dla gospodarstw rolnych, sadowniczych i ogrodniczych. W centrum działań Agrii stawiamy swoich klientów. Zwiększamy rentowność ich pracy przy jednoczesnej poprawie jakości i bezpieczeństwa produktów oraz poszanowaniu środowiska naturalnego. Nasze unikalne podejście nazywamy Agri Intelligence.

 

W Agrii Polska inwestujemy rocznie ponad 1 mln złotych w badania i rozwój. Prowadzimy blisko 50 badań i testów we wszystkich uprawach polowych, sadowniczych oraz warzywniczych. Dzięki temu dostarczamy doradcom Agrii zasoby oraz wiedzę, które przekładają się na bezpośrednie korzyści dla klientów. Tworzymy nowe kombinacje produktów; eksperymentujemy z dawkami, momentem aplikacji oraz mieszaninami; niekiedy obalamy mity, aby nasz klient zastosował w pełni sprawdzoną technologię.

Co sprawia, że nasze podejście jest wyjątkowe?

1. Zintegrowane podejście do uprawy

Stosujemy unikalne podejście zintegrowane. Systemy uprawy, które tworzymy, uwzględniają wszystkie produkty – od nawozów, poprzez nasiona, aż po chemię. W naszych badaniach koncentrujemy się na działaniu wszystkich elementów jako całości.

2. iFarmy

Prowadzimy ogólnopolską sieć poletek demonstracyjnych oraz doświadczalnych. Są one jedynym w swoim rodzaju miejscem do testowania rozwiązać, prowadzenia dyskusji oraz wymiany doświadczeń między klientami, doradcami oraz producentami technologii.

3. Współpraca

Naszą aspiracją jest budowanie pomostu między nauką a praktyką, dlatego od wielu lat współpracujemy z renomowanymi jednostkami naukowymi i badawczymi na terenie całej Polski.

mapka_osrodki_naukowe

Przykładowe badania, którymi się zajmujemy:

  • Integrowane systemy ochrony
  • Skuteczność wybranych adiuwantów
  • Biologia gleby
  • Możliwości wykorzystania mikroorganizów
  • Skuteczność obecnych i nowych zapraw do nasion
  • Wpływ różnych systemów nawożenia na plonowanie i jakość
  • Wpływ nawozów dolistnych na plonowanie i jakość
  • Rozwój nasion otoczkowanych rzepaku.